מאת האיגוד המקצועי לנוער , קבוצת האיגוד המקצועי לנוער

תשלום עבור ימי מחלה

היי אני עובדת בחנות נעליים על פי שכר שעתי אני עובדת כל יום מיום ראשון עד שישי וביום שישי 9.2 הגעתי לעבודה ולאחר שעה הלכתי משום שהייתי חולה משם הלכתי לרופא.

שאלה:
היי אני עובדת בחנות נעליים על פי שכר שעתי אני עובדת כל יום מיום ראשון עד שישי וביום שישי 9.2 הגעתי לעבודה ולאחר שעה הלכתי משום שהייתי חולה משם הלכתי לרופא וישר קיבלתי הפנייה לבית חולים אושפזתי בבית החולים מיום שישי עד שני ולכל שאר השבוע קיבלתי אישור מחלה מהרופא האם מגיע לי בכל זאת שכר על הימים בהם לא עבדתי?
תשובה:

שלום וברכה,

חשוב לדעת שמספר ימי המחלה שקבלת מהרופא לא בהכרח תואם את מספר ימי המחלה שעליהם את זכאית שהמעסיק ישלם לך.

בהתאם לחוק, יום המחלה הראשון הוא על חשבון העובד - כלומר לא מקבלים עליו תשלום. על ימי המחלה השני והשלישי מקבלים תשלום של 50% מהשכר הרגיל, והחל מיום המחלה הרביעי מקבלים תשלום מלא.

בנוסף, ימי המחלה בתשלום לעובד שעתי שלא עובד בימי שבת לא כוללים את ימי שבת.

כל זה כמובן בהתאם למספר ימי המחלה שצברת במהלך תקופת העבודה - בחודש עבודה מלא צוברים יום וחצי, ומכיוון שאת עובדת במשרה חלקית ושעתית אז הצבירה היא בהתאם להיקף המשרה. מספר ימי המחלה שנצברו מופיעים בתלוש השכר שלך.

בהצלחה.

באתר שלנו ניתן למצוא תקציר של זכויות העובד שלך, חוקי העבודה ודיני העבודה, שאלות ותשובות וכן אפשרות לרשום את שעות העבודה ב"כספומטר" ולהגיש תלונה דרך האתר.

 


מתוך אתר מינימום
www.minimum.org.il
קישור ישיר:
http://www.minimum.org.il/articles/1914