מאת האיגוד המקצועי לנוער , קבוצת האיגוד המקצועי לנוער

האם משלמים לי על ההודעה המוקדמת?

שלום, עבדתי שלוש וחצי שנים במקום עבודה נתנו לי מכתב פיטורין ורשום בו שאני צריכה לתת עד סוף ינואר אבל בפועל היום האחרון שלי היה ב-10.1 האם המעסיק צריך לשלם לי סוף ינואר?

שאלה:
שלום, אני עבדתי שלוש וחצי שנים במקום עבודה נתנו לי מכתב פיטורין ורשום בו שאני צריכה לתת עד סוף ינואר אבל בפועל היום האחרון שלי היה ב10/1/19 האם המעסיק צריך לשלם לי עד 31/1 כמו שכתוב במכתב הוא שלח.
התחלתי מקום עבודה חדש אני עובדת שם כבר שבוע ואני רוצה לעזוב האם אני צריכה לתת הודעה מראש הוא שאני פשוט יכולה להגיד שאני לא ממשיכה ולא לבואו יותר תודה רבה השמח למענה מהיר.
תשובה:

שלום,

חוק הודעה מוקדמת לפיטורים ולהתפטרות קובע כי צד שרוצה לסיים את יחסי העבודה צריך להודיע לצד השני מראש.

כמה מראש? בהתאם לותק.

בגלל שעבדת למעלה משלוש שנים את באמת זכאית לחודש של הודעה מוקדמת. בזמן ההודעה המוקדמת את מחויבת וגם זכאית להמשיך לעבוד באותם תנאים ובאותם היקפי משרה שעבדת בהם קודם לכן.

במידה ואת לא עובדת בזמן ההודעה המוקדמת - המעסיק רשאי לנכות את הימים האלה משכרך. מצד שני - אם הוא לא נותן לך עבודה בימים האלה (או מודיע לך במפורש שהוא מוותר על עבודתך) הוא עדיין צריך לשלם לך את השכר הרגיל.

ולכן, אם הסיבה שאת לא עובדת היא כי את לא נותנת משמרות - עלולים לחייב אותך בתשלום. לעומת זאת אם הגשת משמרות והוא לא נותן לך - אפשר לחייב אותו לשלם שכר רגיל על התקופה.

ביחס לשאלה השניה - משך ההודעה המוקדמת תלוי בותק. בשנה הראשונה מדובר ביום עבודה עבור כל חודש עבודה ולכן את צריכה להודיע יום מראש ובכתב.

בהצלחה.

 באתר שלנו ניתן למצוא תקציר של זכויות העובד שלך, חוקי העבודה ודיני העבודה, שאלות ותשובות וכן אפשרות לרשום את שעות העבודה ב"כספומטר" ולהגיש תלונה דרך האתר.

 


מתוך אתר מינימום
www.minimum.org.il
קישור ישיר:
http://www.minimum.org.il/articles/1927