מאת האיגוד המקצועי לנוער , קבוצת האיגוד המקצועי לנוער

התפטרות עקב הרעת תנאים

אני עובד בחברה שסגרה סניף בעירי עקב בעיה והפנו את רוב העובדים למקום רחוק מהבית ולא משלמים על זמן נסיעה שזה בערך שלוש שעות כל יום ואני מעוניין להיתפטר לאחר שנתיים של עבודה

שאלה:
אני עובד בחברה שסגרה סניף בעירי עקב בעיה והפנו את רוב העובדים למקום רחוק מהבית ולא משלמים על זמני נסיעות שזה בערך שלוש שעות כול יום ואני מעוניין להיתפטר לאחר שנתיים של עבודה העם מגיע לי ועם מגיע לי תוך כמה זמן מהרגע שעזבתי אני צריך לקחת את הפיצוים שלא יפוג תקופת הפיטורים?
תשובה:

שלום רב,

אם החברה בה אתה עובד סגרה את הסניף בעירך "ומכריחה" אותך לסוע לעיר אחרת, למעלה משלוש שעות מבלי לשלם לך שכר על זמן הנסיעה - זה נשמע לי כמו הרעת תנאים משמעותית...

חוק פיצויי פיטורים קובע שאם עובד מתפטר בגלל הרעה מוחשית בתנאי העבודה (המכונה גם "הרעת תנאים") הוא זכאי לקבל פיצויי פיטורים.

כדי להתפטר "נכון" אתה צריך לכתוב מכתב המתריעה על הרעה מוחשית בתנאי העבודה - חשוב להשתמש בביטוי הזה ולהודיע שבמידה והבעיה לא תתוקן בתוך זמן מסוים - תאלץ להתפטר עקב הרעה מוחשית בתנאי השכר ולדרוש את פיצויי הפיטורים המגיעים לך לפי סעיף 11.א' לחוק פיצויי הפיטורים.

מכתב כזה צריך להראות בערך ככה:

תאריך עברי ולועזי

לכבוד

ישראל ישראלי

מנכ"ל חברת ישראל בע"מ

 

 

הנדון: הרעה מוחשית בתנאי העבודה

שלום רב,

שמי _____ ואני עובד בחברת ישראלי בע"מ מאז ינואר 2008.

עד לתאריך 11/1/11 הועסקתי בעיר מגורי, ______.

מאז ה11/1/11 הועברתי לסניף בעיר ______ המרוחקת מעל לשעתיים נסיעה מביתי. לא נשאלתי אם ברצוני לעבור לסניף הזה ואני לא מקבל תשלום שכר עבור זמן הנסיעה - כך שאני נדרש להשקיע שלוש שעות נוספות בהגעה לעבודה מאשר לפני המעבר - בלא לקבל פיצוי הולם.

אני רואה בשינוי התנאים הזה, שנעשה בלי הסכמתי, הרעה מוחשית בתנאי עבודתי.

במידה ועד ליום 2/2/11 לא אוחזר לעבוד בסניף שבעירי, או אקבל שכר עבודה עבור זמן הנסיעה אאלץ להתפטר עקב ההרעה בתנאי עבודתי ולדרוש את פיצויי הפיטורים המגיעים לי לפי סעיף 11 א' לחוק פיצויי הפיטורים.

אני סמוך ובטוח כי תנאי עבודתי יוחזרו בהקדם ואוכל להמשיך להיות עובדה המסור והנאמן של חברת ישראלי בע"מ.

בכבוד רב,

_______

כדי להיות זכאי לפיצויי פיטורים עקב הרעה מוחשית בתנאי העבודה צריכים להתקיים שלושה דברים:

  1. צריכה להיות הרעה מוחשית שניתן להוכיח אותה.
  2. צריך להוכיח שהעובד עצמו פעל לתיקון הבעיה.
  3. צריך להראות שההתפטרות נשעתה בגלל ההרעה.

לכן במידה וגם בעקבות מכתב ההתראה לא תוקנה הבעיה אתה צריך לכתוב מכתב התפטרות, ולתת בו תקופת הודעה מוקדמת ולציין בו שהסיבה להתפטרותך היא הרעת התנאים עליה התרעת - שלא תוקנה.

את המכתב חשוב לשלוח כמה שיותר מהר. אם לא תשלח אותו מהר המעסיק עלול לטעון שהסכמת בפועל לשינוי שהוא הציע ולכן ההתפטרות שתבוא אח"כ היא לא בגלל הרעת התנאים.

חשוב לשמור אצלך עותק מכל המסמכים...

באופן כללי תקופת ההתיישנות על פיצויי פיטורים היא של 7 שנים - כלומר לאחר שפוטרת או התפטרת עקב סיבה שמזכה בפיצויי פיטורים (דוגמת הרעת התנאים) - אתה יכול לתבוע פיצויי פיטורים עד 7 שנים מיום הפיטורים או ההתפטרות.

בהצלחה.

באתר שלנו ניתן למצוא תקציר של זכויות העובד שלך, חוקי העבודה ודיני העבודה, שאלות ותשובות וכן אפשרות להגיש תלונה דרך האתר.

 

 


מתוך אתר מינימום
www.minimum.org.il
קישור ישיר:
http://www.minimum.org.il/articles/362