מאת האיגוד המקצועי לנוער , קבוצת האיגוד המקצועי לנוער

חישוב ימי חופשה ודמי הבראה לעובד במשרה חלקית

איך אני מחשבת את דמי ההבראה וימי החופשה למנקה שעובדת אצלי פעם בשבוע? לימור.

שאלה:
איך אני מחשבת את דמי ההבראה וימי החופשה למנקה שעובדת אצלי פעם בשבוע?
לימור.
תשובה:

שלום לימור,

כל עובד זכאי למספר ימי חופשה בתשלום ולתשלום שנתי עבור דמי הבראה. בהרצאות לבני נוער אני תמיד מסביר שימי חופשה זה ה"חופש" - כלומר היכולת לא להגיע לעבודה ועדיין לקבל שכר וימי הבראה זה ה"נופש" - כלומר "כסף הכיס" לממן איתו את החופשה.

הזכות לימי חופשה תלויה בותק ובהיקף המשרה.

לעובד מבוגר במשרה מלאה מגיעים 14 ימי חופשה בתשלום בשנתו הראשונה. מדובר על ימי עבודה רצופים ולכן בפועל משלמים רק על ימי חול. כלומר - אם העובד זכאי לחופשה בת שבועיים הוא יקבל שכר כאילו עבד בשבועיים האלה את מה שהיה אמור לעבוד (10 או 12 ימים - בהתאם למקום העבודה).

לעובד במשרה מלאה - מדובר בחישוב קל. מה עושים במקרה של עובד במשרה חלקית?

במקרה כזה (והמקרה שתארת הוא מקרה כזה) צריכים לחשב את חלקיות המשרה. חוק חופשה שנתית קובע שיטת חישוב:

  1. אם העובד עבד שנה מלאה (לא משנה מספר הימים) - מחלקים את מספר ימי העבודה בפועל ב200 וזה נותן את חלקיות המשרה. לדוגמא - אם העובד עבד 100 ימים חלקיות המשרה שלו היא 50% ולכן הוא זכאי ל7 ימי חופשה שנתית.
  2. אם העובד עבד רק חלק משנת העבודה - מחלקים את מספר ימי העבודה בפועל ב240 באותו האופן.
  3. אם יש שארית - מעגלים למטה.
  4. אחרי שיודעים את מספר ימי החופשה צריך לחשב את הערך של כל יום חופשה. גם כאן החוק קובע אופן חישוב מסודר - סכום שלושת המשכורות הרצופות הטובות ביותר באותה השנה חלקי 90.

גם הזכות לדמי הבראה תלויה בותק ובהיקף המשרה. כדי להיות זכאי לדמי הבראה העובד צריך לעבוד למעלה משנת עבודה. עבור שנת עבודתו הראשונה העובד זכאי ל5 ימי הבראה. הערך של כל יום הבראה במגזר הפרטי, נכון להיום, הוא 365 ש"ח.

מה עושים במקרה של עובד במשרה חלקית?

מחשבים את חלקיות המשרה לפי שעות העבודה בפועל. משרה מלאה, למבוגר מוגדרת כ2232 שעות עבודה שנתיות. מחלקים את שעות העבודה בפועל ב2232 (למבוגר) ומקבלים את חלקיות המשרה לעניין דמי ההבראה. את חלקיות המשרה כופלים במספר ימי ההבראה להם העובד זכאי ובסכום עלות יום הבראה.

במידה ויש "שארית" במספר ימי ההבראה המגיעים לעובד - לא מעגלים אותה (בשונה מימי חופשה).

בהצלחה.

באתר שלנו ניתן למצוא תקציר של זכויות העובד שלך, חוקי העבודה ודיני העבודה, שאלות ותשובות וכן אפשרות לרשום את שעות העבודה ב"כספומטר" ולהגיש תלונה דרך האתר.

 


מתוך אתר מינימום
www.minimum.org.il
קישור ישיר:
http://www.minimum.org.il/articles/675