שלום, אורח

פיצויי פיטורים למתגייסת - רק מגיל 18?
פיצויי פיטורים למתגייסת - רק מגיל 18?
התחלתי לעבוד בחנות בגיל 16 וכרגע אני בת 18 וחצי מפוטרת לטובת צה"ל, השאלה שלי היא שלפי הבוס שלי הפיצויים התחילו להתחשב לי רק מהרגע שאני בת 18?... המשך פיצויי פיטורים למתגייסת - רק מגיל 18?
האם הבת שלי זכאית לפיצויים?
האם הבת שלי זכאית לפיצויים?
שלום שאלה לגבי הבת שלי. היא כבר בת 18. מן הסתם המעסיק לא העביר לה הפרשות לפיצויים לחברת ביטוח כי זה חובה ביטוח פנסיוני רק מגיל 20 היא רוצה להתפטר. האם מגיעה לה פיצויים?... המשך האם הבת שלי זכאית לפיצויים?
מותר לפטר עובד כי חלה?
מותר לפטר עובד כי חלה?
אם העובד חולה ולא מרגיש טוב וקיבל אישור רפואי מרופא מוסמך כמה ימים והמנהלת רוצה לעשות לו שימוע עלזה שהוא לקח ימי מחלה האם מותר לה להעיף על דבר כזה?... המשך מותר לפטר עובד כי חלה?
האם משלמים לי על ההודעה המוקדמת?
האם משלמים לי על ההודעה המוקדמת?
שלום, עבדתי שלוש וחצי שנים במקום עבודה נתנו לי מכתב פיטורין ורשום בו שאני צריכה לתת עד סוף ינואר אבל בפועל היום האחרון שלי היה ב-10.1 האם המעסיק צריך לשלם לי סוף ינואר?... המשך האם משלמים לי על ההודעה המוקדמת?
רוצים לפטר אותי בזמן מחלה
רוצים לפטר אותי בזמן מחלה
הבוסית שלי מאיימת עלי שהיא תפטר כי אני חולה ולמרות שאביא לה חופשת מחלה. בנוסף בזמן המחלה היא הכריחה אותי לצאת לעבודה כי לא היה מי שיחליף אותי. מה לעשות במצב כזה?... המשך רוצים לפטר אותי בזמן מחלה
האם אני ראויה לקבל פיצויים מהמעביד שלי גם אם אני מתחת לגיל 18?
האם אני ראויה לקבל פיצויים מהמעביד שלי גם אם אני מתחת לגיל 18?
האם אני ראויה לקבל פיצויים מהמעביד שלי גם אם אני מתחת לגיל 18?... המשך האם אני ראויה לקבל פיצויים מהמעביד שלי גם אם אני מתחת לגיל 18?
מה מגיע לי לקראת הגיוס?
מה מגיע לי לקראת הגיוס?
שלום, אשמח לדעת מה אני אמור לקבל אחרי שנת עבודה במקום עבודתי. אפסיק עוד חודשיים כי אני מתגייס הבנתי שמגיע לי דמי הבראה, פדיון ימי חופשה ופיצויים אשמח לדעת עם זה נכון?... המשך מה מגיע לי לקראת הגיוס?
האם אני צריכה להודיע מראש על התפטרות?
האם אני צריכה להודיע מראש על התפטרות?
בתאריך 9.8 היה לי שנה בעבודה ואני רוצה להתפטר האם עליי לתת למעסיק שלי 14 יום עבודה או שאני יכולה להודיע לו ולא חייבת לתת לו ימים?... המשך האם אני צריכה להודיע מראש על התפטרות?
כמה זמן לפני הגיוס מותר להתפטר?
כמה זמן לפני הגיוס מותר להתפטר?
שלום, אני מתגייס ב23/07/2018 מתי אני יכול להגיש מכתב התפטרות ולקבל פיצויים. מה הוא הפרק זמן?... המשך כמה זמן לפני הגיוס מותר להתפטר?
מה מגיע בפיטורים?
מה מגיע בפיטורים?
שלום וברכה, האתר שלכם מאוד עוזר, תודה רבה! עבדתי במשרד 3 חודשים ופוטרתי, לא חתמנו חוזה רשמי, האם המעסיק חייב לתת לי מכתב פיטורין? וכן האם המעסיק חייב לשלם לי פדיון חופשה?... המשך מה מגיע בפיטורים?
זכאות לפיצויי פיטורים

עובד שעבד אצל מעביד אחד או באותו מקום עבודה 12 חודשים זכאי לקבל מהמעביד שפיטרו פיצויי פיטורים. אם עובד עבד באותו מקום עבודה והתחלפו המעבידים הוא זכאי לקבל מהמעביד הקודם פיצויי פיטורים בעד תקופת העבודה בה עבד אצלו אלא אם כן קיבל על עצמו המעביד החדש לשלם את הפיצויים עבור אותה תקופה.
אם לא הוכח אחרת, פיטורים בסמוך לסוף שנת העבודה הראשונה ייראו כאילו נעשו מתוך כוונה להימנע מלשלם פיצויי פיטורים, והעובד זכאי לפיצויים.
עובד המתפטר מרצונו ממקום העבודה, אינו זכאי לתשלום פיצויי פיטורים, אלא אם הוא נכנס לאחת הקטגוריות המנויות להלן:
• פטירה או פשיטת רגל של המעביד.
• פטירת עובד.
• התפטרות בגלל מצב בריאות לקוי של העובד עצמו או של בן משפחתו.
• התפטרות עובדת בתוך 9 חודשים מיום שילדה, או שאימצה, לשם טיפול בילד.
• התפטרות עובד עקב מעבר למקום מגורים המרוחק ממקום מגוריו הקודם ב-40 ק"מ לפחות, בנסיבות מיוחדות כמו: נישואין, גירושין, הצטרפות לבן זוג.
• התפטרות עובד עקב הצטרפותו לבן זוגו היוצא לחו"ל בשליחות המדינה.
• אי חידוש חוזה עבודה לתקופה קצובה, על ידי המעביד.
• התפטרות עובד עונתי, שעבד שלוש עונות רצופות באותו מקום עבודה, מאחר ולא הובטחה לו עבודה נוספת באותו מקום.
• התפטרות עובד עקב התגייסותו לצבא סדיר, לצבא קבע, למשטרת ישראל או לשירות בתי הסוהר.
• התפטרות עובד משום שנבחר לראש רשות מקומית או לסגן ראש רשות מקומית.
• התפטרות עובד שהגיע לגיל פרישה.
• התפטרות עקב הרעה מוחשית בתנאי העבודה.

איך מחשבים?

שיעור פיצויי פיטורים הוא שכר חודש אחד לכל שנת עבודה אצל אותו מעביד או באותו מקום עבודה. השכר שישמש בסיס לפיצויים הוא השכר האחרון של העובד. אם חל שינוי זמני בשכר האחרון של העובד, יחושבו הפיצויים לפי שכר העובד לפני שחל השינוי. כמן כן, אם חלה הפחתה בשכרו של העובד, יראו כשכר אחרון לחישוב הפיצויים את שכרו של העובד לפני ההפחתה.
אם עובד משתכר על בסיס שעתי ושעות עבודתו משתנות מחודש לחודש, יש לחשב את שכרו לצורך פיצויי פיטורים לפי שכרו הממוצע ב- 12 החודשים שקדמו לפיטורים.
אם עובד עבר מעבודה חלקית לעבודה מלאה או מעבודה מלאה לעבודה חלקית, יחושב שכרו האחרון לגבי כל אחת מתקופות העבודה לפי שכרו ערב פיטוריו באופן יחסי למידת החלקיות של עבודתו.
 

הודעה מוקדמת

העובד זכאי להודעה מוקדמת אם המעביד מחליט לפטר אותו ומעביד זכאי להודעה מוקדמת אם העובד מחליט להתפטר. ההודעה המוקדמת נועדה לתת למקבל ההודעה שהות להתארגן על מנת למצוא עובד חילופי במקרה של מעביד או מקום עבודה חילופי במקרה של עובד.

עובד המשתכר על בסיס יומי או שעתי זכאי להודעה מוקדמת באופן הבא :
1. במהלך שנת עבודתו הראשונה - של יום אחד בשל כל חודש עבודה.
2. במהלך שנת עבודתו השנייה - של 14 ימים, בתוספת של יום אחד בשל כל שני חודשי עבודה בשנה האמורה.
3. במהלך שנת עבודתו השלישית - של 21 ימים, בתוספת של יום אחד בשל כל שני חודשי עבודה בשנה האמורה.
4. לאחר שנת עבודתו השלישית - של חודש ימים.


עובד המשתכר על בסיס חודשי זכאי להודעה מוקדמת באופן הבא :
1. במהלך 6 חודשי העבודה הראשונים- הודעה של יום אחד בשל כל חודש עבודה.
2. החל מהחודש השביעי ועד תום שנת עבודתו הראשונה- של 6 ימים, בתוספת של יומיים וחצי בשל כל חודש עבודה בתקופה האמורה.
3. לאחר שנת עבודתו הראשונה - של חודש ימים.

המעביד יכול לוותר על נוכחותו של העובד בעבודה במהלך תקופת ההודעה אם משלם לעובד פיצוי בסכום השווה לשכרו הרגיל של העובד בעד התקופה שוויתר על עבודתו. מעביד אינו יכול לחייב עובד לנצל את יתרת ימי החופשה שנותרו לו בתקופת ההודעה המוקדמת. מעביד המפטר עובד מחויב לתת לו אפוא את ההודעה המוקדמת לה הינו זכאי (בין אם כתקופת העבודה בפועל ובין אם בתמורת הודעה מוקדמת בשכרו האחרון) ובנפרד עליו לפדות לעובד את ימי החופשה הצבורה העומדים לזכות העובד.
אישור על תקופת העבודה

המעביד חייב לתת לעובדו בסיום העבודה, אישור בכתב בדבר תחילתם וסיומם של יחסי עובד ומעביד.