שלום, אורח

כמה כסף אני אמורה לקבל?
כמה כסף אני אמורה לקבל?
אני בת +17 ועבדתי 4 ימים מ19:00-3:00 כמה אני אמורה לקבל?... המשך כמה כסף אני אמורה לקבל?
האם זה חוקי לתת לי לחכות שעתיים?
האם זה חוקי לתת לי לחכות שעתיים?
האם זה חוקי לקרוא לי למשמרת בשעה מ18:00 והמעסיקה לא מעלה אותי למשמרת ונותנת לי לחכות המון זמן ולאחר שעתיים שאני מחכה שהיא תגיד לי לעלות למשמרת היא אמרה לי ללכת הביתה.... המשך האם זה חוקי לתת לי לחכות שעתיים?
עדיין לא קיבלתי את השכר
עדיין לא קיבלתי את השכר
שלום רב, אני נערה בת 17. את המשכורת הייתי אמורה לקבל בעשירי לחודשועד היום 24 לא קיבלתי. המשכורת אמורה להישלח אליי באמצעות צ׳ק בדואר רציתי לדעת מי אשם באי קבלת המשכורת?... המשך עדיין לא קיבלתי את השכר
לא שילמו לי ממרץ
לא שילמו לי ממרץ
אני בת 15 אני עבדתי בחנות במרץ, לפני חצי שנה ועוד לא שילמו לי. שלחתי הודעות, התקשרתי, אמא שלי התקשרה, ניסיתי הכל והם אומרים כל פעם שהם ישלמו לי או שהם פשוט לא עונים.... המשך לא שילמו לי ממרץ
מתי ישלמו לי?
מתי ישלמו לי?
שלום, אני בת 22 עבדתי במפעל רק יום אחד 8 שעות עבודה. אמר לי האחראי שלפי החוק ישלמו לי רק 125 ש״ח אחרי חודש מהיום שעבדתי בו כי עבדתי רק יום אחד, האם יש חוק כזה?! ... המשך מתי ישלמו לי?
מותר להעסיק בהתלמדות?
מותר להעסיק בהתלמדות?
היי ביתי עבדה כמה ימים בקייטנה בעל הקייטנה אמר לה שביום הראשון בו היא בנסיון או התלמדות היא אינה מקבלת שכר. האם זה חוקי? ... המשך מותר להעסיק בהתלמדות?
תשלום עבור סטנד ביי
תשלום עבור סטנד ביי
רציתי לשאול שאלה בנוגע לשעות סטנד ביי בעבודה. אני עובדת בגלידרייה והודיעו לי שאני סטנד ביי למשך שעתיים ולאחר השעתיים האלה אני יכולה לבחור לא להגיע למשמרת גם אם יתקשרו. ... המשך תשלום עבור סטנד ביי
ביטלו לנו משמרת - מגיע שכר?
ביטלו לנו משמרת - מגיע שכר?
אנחנו בחברה קייטרינג שמארגנת לנו הסעות למקום של העבודה. לאחר שהגענו למקום ביטלו אותנו והחזירו אותנו הביתה מה גודל הפיצוי שמגיע לנו?... המשך ביטלו לנו משמרת - מגיע שכר?
תשלום יומי או חודשי?
תשלום יומי או חודשי?
האם אני אמור לקבל כל יום את השכר היומי ובסוף החודש לקבל תלוש שכר על כל החודש, או שבסוף החודש אני מקבל את כל המשכורת עם תלוש השכר. מקווה שתוכלו לענות לי, תודה עידן.... המשך תשלום יומי או חודשי?
מותר להלין שכר?
מותר להלין שכר?
אם המעביד ביקש לשלוח דוח שכר עד שישי ה1 לחודש, כי הנהלת חשבונות יוצאת לחופש ואם לא נשלח בזמן אז נקבל משכורת רק חודש הבא שלחתי את התלוש במוצאי שבת 2 לחודש.... המשך מותר להלין שכר?
שכר מינימום

חוק שכר המינימום הקובע כי עובד המועסק במשרה מלאה כנהוג במקום עבודתו (אך לא יתר מ- 186 שעות) זכאי לקבל שכר שלא יפחת משכר המינימום הקבוע בחוק. גובה שכר המינימום לחודש הוא: 4,650 ש"ח; גובה שכר המינימום לשעה הוא : 25 ₪.

תקנות שכר המינימום לנוער קובעות שכר נמוך יותר לנוער מתחת לגיל 18.
מתחת לגיל 16 - 18.82 ש"ח לשעה.
בין גיל 16 לגיל 17 - 20.16 ש"ח לשעה.
בין גיל 17 לגיל 18 - 22.31 ש"ח לשעה.

המעביד חייב להציג במקום בולט לעין מודעה ובה גובה שכר המינימום המעודכן.

אם אחרי קריאת המאמרים יש לכם עוד שאלות - כנסו לדף שאלות ותשובות שלנו.

או שפשוט תשאלו: