שלום, אורח

האם בני נוער זכאים לפנסיה?
האם בני נוער זכאים לפנסיה?
שלום, האם לנער מתחת לגיל 18, שעובד מעל חצי שנה באותו מקום, חייב המעסיק לפתוח קרן פנסיה?... המשך האם בני נוער זכאים לפנסיה?
האם המעסיק חייב לבטח אותי?
האם המעסיק חייב לבטח אותי?
אני מבקשת לדעת האם המעסיק חייב לבטח בפני תאונות עבודה או בזמן שהותי במקום העבודה. אני תלמידה בת 17 והוצעה לי עבודה במלצרות במשך חופשת הפסח.... המשך האם המעסיק חייב לבטח אותי?
המעסיקה לא עונה לי
המעסיקה לא עונה לי
התקבלתי לעבודה חדשה שנפתחת השבוע. הגשתי משמרות ביום שישי והיא לא חזרה אליי עדין אז שאלתי אותה היום בצהריים והיא ראתה ולא ענתה. מה לעשות? ומה זה אומר? אני ממש מבואסת מזה.... המשך המעסיקה לא עונה לי
אני צריכה לשלם על התלמדות?
אני צריכה לשלם על התלמדות?
שלום, סיכמתי עם מישהי לבוא אלי לשבוע נסיון לראות האם היא יודעת את העבודה וסיכמתי איתה מראש שהיא לא תקבל על זה כסף כי זה עבודת אמנות שדורשת מיומנות.... המשך אני צריכה לשלם על התלמדות?
מותר לקנוס אותי על התפטרות?
מותר לקנוס אותי על התפטרות?
אני חתומה על חוזה עבודה לשנה. מאז שחתמתי חוזה עבודה לא הוציאו אותי לשום קורס. אם אני מתפטרת אני עדיין צריכה לשלם על קנס?... המשך מותר לקנוס אותי על התפטרות?
עדיין לא שילמו לי פנסיה
עדיין לא שילמו לי פנסיה
שלום, אני עובדת כבר יותר משנתיים במקום עבודתי ורק עכשיו נודע לי שאני זכאית לקרן פנסיה אחרי חצי שנת עבודה. איך אני מסדירה את כל החוב, הפער שהוא צריך להשלים לי?... המשך עדיין לא שילמו לי פנסיה
מותר לעבוד במקום שמוכר אלכוהול?
מותר לעבוד במקום שמוכר אלכוהול?
האם מותר לילד מתחת לגיל 18 לעבוד במדיח באולמות אירועים שיש אלכהול?... המשך מותר לעבוד במקום שמוכר אלכוהול?
למי מדווחים על הפרת חוקים?
למי מדווחים על הפרת חוקים?
רציתי לשאול לגבי העסקת קטין בן 15 שלא לפי החוק. למי מדווחים אם עסק מעסיק עובדים צעירים הרבה שעות מעל המותר ושולל מהם זכויות שמגיעות להם בתור קטינים בעבודה? ... המשך למי מדווחים על הפרת חוקים?
תשלום לפנסיה רטרואקטיבית?
תשלום לפנסיה רטרואקטיבית?
שלום, שמי יונס אני בן 21 היום. בעל וותק של 3 שנים בחברה התחלתי בגיל 19 והבעל בית לא היה מפריש לי קופת פנסייה בשנתיים הראשונות ולפני כמה חודשים התחיל להפריש לי. ... המשך תשלום לפנסיה רטרואקטיבית?
עבודת ילדים בהופעות
עבודת ילדים בהופעות
שלום. במסגרת חוג לאומנויות הבמה, עולה הצגה במהלך כל ימי חופשת החנוכה, במהלכה, המשתתפים בחוג מופיעים בארבע הצגות בממוצע ביום.... המשך עבודת ילדים בהופעות
הסכם עבודה

הסכם עבודה הוא מסמך המשקף את ההסכמות שבין העובד למעבידו.
ישנם שני סוגים עיקריים של הסכמי עבודה:

הראשון הוא הסכם עבודה לתקופה בלתי מוגבלת – הכוונה בסוג זה של הסכם עבודה היא שתקופת ההעסקה לא קצובה מראש ושבמידה ופרטים בחוזה משתנים (תוספת שכר, לדוגמא) עקב הסכמת הצדדים או עקב הסכם קיבוצי שנחתם מדובר עדיין על אותו חוזה ועל אותה תקופת העסקה.

הסכם עבודה שני הוא הסכם לתקופה מוגבלת – משמעות הדבר הוא שבסיומה של תקופת הסכם עבודה זה מסתיימת עבודתו של העובד והוא זכאי לפיצויי פיטורין. חוזה זה נפוץ במקרים בהם המעביד עושה פרויקט מסוים וכך הוא יודע כי העובד יישאר אצלו לכל אורך אותה תקופה.