שלום, אורח

למי מדווחים על הפרת חוקים?
למי מדווחים על הפרת חוקים?
רציתי לשאול לגבי העסקת קטין בן 15 שלא לפי החוק. למי מדווחים אם עסק מעסיק עובדים צעירים הרבה שעות מעל המותר ושולל מהם זכויות שמגיעות להם בתור קטינים בעבודה? ... המשך למי מדווחים על הפרת חוקים?
תשלום לפנסיה רטרואקטיבית?
תשלום לפנסיה רטרואקטיבית?
שלום, שמי יונס אני בן 21 היום. בעל וותק של 3 שנים בחברה התחלתי בגיל 19 והבעל בית לא היה מפריש לי קופת פנסייה בשנתיים הראשונות ולפני כמה חודשים התחיל להפריש לי. ... המשך תשלום לפנסיה רטרואקטיבית?
עבודת ילדים בהופעות
עבודת ילדים בהופעות
שלום. במסגרת חוג לאומנויות הבמה, עולה הצגה במהלך כל ימי חופשת החנוכה, במהלכה, המשתתפים בחוג מופיעים בארבע הצגות בממוצע ביום.... המשך עבודת ילדים בהופעות
כמה זמן מראש צריך להודיע על ביטול משמרת?
כמה זמן מראש צריך להודיע על ביטול משמרת?
כמה זמן מראש צריך להודיע על ביטול יום עבודה בחקלאות? הביטול נגרם עקב גשם.... המשך כמה זמן מראש צריך להודיע על ביטול משמרת?
מותר לקבוע ישיבות עבודה?
מותר לקבוע ישיבות עבודה?
הנני עובדת בעמותה פרטית. בתקופה האחרונה האחראים במעון מקיימים ישיבה- שתי ישיבות צוות בשבוע וזאת מבלי להודיע לפחות שבוע לפני. ... המשך מותר לקבוע ישיבות עבודה?
מה אפשר לעשות במקרה כזה?
מה אפשר לעשות במקרה כזה?
הבוס משנה דברים בתלוש, לא משלם שעות נוספות, היה רכב מהעבודה ולקח אותו (הרעת תנאים), מה אני יכול לעשות בנידון. אשמח לתשובה תודה.... המשך מה אפשר לעשות במקרה כזה?
מותר להוריד שעות?
מותר להוריד שעות?
שלום אני עובדת בנקיון דרך קבלן אני רוצה לדעת האם זה חוקי לעבוד 5 ימים ורק 4 שעות ביום? ומה המינימום של שעות העבודה ביום? והאם זה חוקי להביא עובדת חדשה ולקחת ממני 2 שעות?... המשך מותר להוריד שעות?
מתי צריך לשלם?
מתי צריך לשלם?
היי האם עובד שמקבל בכל 10 לחודש משכורת. ומתעכבת לו המשכורת מתי זה נחשב להלנת שכר? לפי חוק זה עד ה15? האמנם?... המשך מתי צריך לשלם?
אני לומד עד הצהריים - מותר לי לעבוד?
אני לומד עד הצהריים - מותר לי לעבוד?
שלום, אני בן 15 לומד בבית ספר עד השעה 2 וחצי בצהריים. אני מעוניין לעבוד בעבודה לאחר שעות הצהריים אחרי בית הספר, זה מותר לי? ועם כן, אתם יכולים למצוא לי עבודה? ... המשך אני לומד עד הצהריים - מותר לי לעבוד?
הורידו לי 48% מהשכר
הורידו לי 48% מהשכר
שלום, אני בן 17, עבדתי במפעל מ 6 בבוקר עד 3 בצהריים ולא הכניסו לי משכורת מלאה, התקשרתי לברר ונאמר לי בגלל שלא הבאתי אישור רפואי מורידים 48% מהמשכורת.... המשך הורידו לי 48% מהשכר
הסכם עבודה

הסכם עבודה הוא מסמך המשקף את ההסכמות שבין העובד למעבידו.
ישנם שני סוגים עיקריים של הסכמי עבודה:

הראשון הוא הסכם עבודה לתקופה בלתי מוגבלת – הכוונה בסוג זה של הסכם עבודה היא שתקופת ההעסקה לא קצובה מראש ושבמידה ופרטים בחוזה משתנים (תוספת שכר, לדוגמא) עקב הסכמת הצדדים או עקב הסכם קיבוצי שנחתם מדובר עדיין על אותו חוזה ועל אותה תקופת העסקה.

הסכם עבודה שני הוא הסכם לתקופה מוגבלת – משמעות הדבר הוא שבסיומה של תקופת הסכם עבודה זה מסתיימת עבודתו של העובד והוא זכאי לפיצויי פיטורין. חוזה זה נפוץ במקרים בהם המעביד עושה פרויקט מסוים וכך הוא יודע כי העובד יישאר אצלו לכל אורך אותה תקופה.